24-Port Gigabit L2 PoE Managed Switch | S220S-24P4J
Your position: Home / Huawei Datacom / 24-Port Gigabit L2 PoE Managed Switch | S220S-24P4J
1/1
S220S-24P4J
- Port: Downlink: 24 x 10/100/1000BASE-T PoE+  ports,Uplink: 4 x 2.5GE SFP ports,400 W PoE
(Excluding GST)
Quantity
Asia
Ubi:
Bukit batok:
Tuas:
Please contact sales for latest stock quantities
  • Description
  S220S-24P4J
  24-Port Gigabit L2 PoE Managed Switch
  • 4094 VLANs,Ethernet ring protection,Multicast,Storm control,QoS/ACL,Cloud management Support eKit App, SNC, web system. (PoE: 400 W)
  Product Specifications
Switching capacity 68 Gbps
Packet forwarding rate 51 Mpps
Downlink port 24 x 10/100/1000 BASE-T PoE + ports
Uplink port 4 x 2.5GE SFP ports
Dimensions (H x W x D) 43.6 mm x 442 mm x 220 mm
Chassis height 1 U
Rated input voltage AC input: 100 V AC to 240 V AC; 50/60 Hz
High-voltage DC input: 240 V DC
Input voltage range AC input: 90 V AC to 290 V AC; 45 Hz to 65 Hz
High-voltage DC input: 190 V DC to 290 V DC
Rated voltage 100 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz
Long-term operating temperature –5°C to +40°C (0 m to 1800 m)
Operating humidity 5% RH to 95% RH, non- condensing